بهبود مهارت ها با تمرین ذهن

سحر رضوی ۱:۳۵ ب.ظ ۲
116274699-478x354

 

اغلب اشخاص دارای تصورات موثری هستند و خیالات و تجسم های آنها اغلب با سناریوهای ذهنی “چه می شود اگر” همراه می گردد. مردم چیزهایی را تجسم می کنند که می خواهند آن را تجربه نمایند. اگر به جنبه های منفی در ذهن خود می اندیشید گاه خیال شما بیش از اندازه پیرامون این افکار دور می زند و می تواند شما را افسرده یا مشوش کند. اندیشه های منفی می توانند بر ذهن مسلط شوند زیرا آنچه در زندگی شما جاری است بیشترین توجه را به خود معطوف می کند و این یکی از دلایلی است که می گوییم مثبت اندیشی تا این اندازه مهم است.

با دنبال کردن ریسمان اندیشه در خیال و تصورتان می توانید ایده ها, حوادث یا اشخاصی را که درباره شان فکر می کنید تجسم نمایید.

هدف تجسم خلاق جایگزین کردن خیالات و تصورات هدایت نشده یا تجسم ساختار یافته است تا پیوندها و گذرگاه های عصبی جدیدی ایجاد شود, چیزی که خود شما خواهان آن هستید. در نتیجه وقتی از تکنیک های تجسم خلاق استفاده می کنید, آگاهانه بخشی از مغز خود را از نو برنامه نویسی می کنید, پیوندهای جدیدی خلق می کنید و پیوندها و اتصالاتی را که خواهان آن نیستید رها می سازید.

این فرایندی است که در تمام مدت زندگی در مغزهای ما به هنگام یادگیری اتفاق میوفتد. اما با تجسم خلاق می توانیم این فرایند را کنترل کنیم تا رفتارهای مورد علاقه مان را ایجاد کنیم و احساسات و عواطف خود را بهبود بخشیم.

 

کتاب تجسم خلاق

رابین نیکسون

منبع سایت قانون جذب 

(استفاده از مطالب فقط با ذکر سایت منبع مجاز است)

۲ دیدگاه »

  1. زهرا خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ در ۸:۲۸ ب.ظ - Reply

    سلام و وقت بخیر، در ادامه مطالبتون نحوه ی تجسم خلاق رو هم آموزش دادین؟
    خیلی ممنون از مطالب مفیدتون

    • سحر رضوی خرداد ۲۲, ۱۳۹۴ در ۲:۰۲ ب.ظ - Reply

      سلام عزیزم, بخش قانون جذب, تجسم خلاق, همه مطالب این موضوع قرار داده شده.

پاسخی بگذارید »

::. فارسی سازی توسط بیگ تم .::