تصمیماتی که سرنوشت را می سازند

سحر رضوی ۳:۴۲ ب.ظ ۲
20101114083426_career

 

سه نوع تصمیمی که سرنوشتتان را می سازند, عبارتند از:

۱- تصمیمات شما درمورد چیزی که روی آن تمرکز می کنید.

۲- تصمیمات شما درمورد این که هر چیزی برای شما چه معنایی دارد.

۳- تصمیمات شما درمورد این که برای خلق نتایج دلخواهتان, چه کارهایی باید انجام دهید.

 

همانطور که می بینید, آنچه در گذشته برای شما رخ داده است یا آنچه اکنون در حال رخ دادن است, مشخص نمی کند که شما چه شخصیتی خواهی شد.

بلکه تصمیمات شما درمورد چیزی که روی آن تمرکز می کنید, این که هر چیزی برای شما چه معنایی دارد و اینکه چه اقداماتی برای آن انجام دهید, سرنوشت نهایی شما را شکل می دهند.

به خاطر داشته باشید, اگر کسی در زمینه ای, از موفقیت بیشتری نسبت به شما برخوردار است, به این دلیل است که او این سه نوع تصمیم را به گونه ای متفاوت از شما, اتخاذ کرده است.

بسیاری از ما, اکثر تصمیمات خود را آگاهانه اتخاذ نمی کنیم, مخصوصا این سه نوع تصمیم حیاتی را؛ در نتیجه مجبوریم بهای سنگینی برای این بی توجهی خود بپردازیم.

من معتقدم که زندگی مانند یک رودخانه است و بیش تر مردم بدون این که واقعا تصمیم گرفته باشند کجا می خواهند بروند, داخل این رودخانه می پرند.

در نتیجه در مدت زمان کوتاهی اسیر جریانات زندگی می شوند, وقایع رومزه, ترس ها روزمره, گرفتاری های روزمره.

زمانی که به محل انشعاب رودخانه می رسند, به طور آگاهانه مشخص نمی کنند که کجا می خواهند بروند یا مسیر صحیح کدام است, آنها فقط با جریان رودخانه پیش می روند, در نتیجه کنترل زندگی از دستشان در می رود.

آنها آنقدر در این ناآگاهی و جریان بی هدف باقی می مانند تا روزی صدای آبشار آنها را بیدار می کند و ناگهان در می یابند که در چند قدمی آبشاری عظیم و در قایقی بدون پارو هستند.

در این لحظه ناگهان فریاد می زنند و کمک می خواهند, اما دیر خیلی دیر شده است, آنها در معرض سقوط هستند, سقوط عاطفی, جسمی مالی و …

زمانی که به مشکلات کنونی خود فکر می کنید, متوجه می شوید که قبل از رسیدن به نقطه سقوط با گرفتن تصمیماتی بهتر, می توانستید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

 

توصیه سحر:

برای آشنایی بیشتر با نوع دوم تصمیم گیری, “شما به هر چیزی در زندگی معنا می بخشید”, رامطالعه کنید.

 

سایر مطالب بخش”واقعیت کنونی و خلق آینده”

 

 

کتاب نیروی بی کران

آنتونی رابینز

منبع سایت قانون جذب 

(استفاده از مطالب فقط با ذکر سایت منبع مجاز است)

 

 

 

۲ دیدگاه »

  1. Sheida آذر ۳۰, ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۳ ق.ظ - Reply

    سلام..من توی زندگی هدف ندارم..سردرگمم..انگیزه ندارم..ناامیدم..حوصله هیچیو ندارم..شدیدا احساس تنهایی میکنم..بعضی وقتا فک میکنم شاید دیوونه شدم..واقعا نمیدونم باید چیکار کنم..کلی کتاب روانشناسی هم خوندم..پیش چندتا مشاورم رفتم..ولی بهتر نشدم ک هیچ..سردرگم ترم شدم..شما میتونید کمکی ب من بکنید؟

    • سحر رضوی دی ۸, ۱۳۹۴ در ۳:۴۱ ب.ظ - Reply

      سلام عزیزم, کلمه هدف رو توی سایت سرچ کن و کم کم مطالبشو بخون, ببین واقعا از زندگی چی می خوای.

پاسخی بگذارید »

::. فارسی سازی توسط بیگ تم .::