رویاها به ما پاسخ می دهند

سحر رضوی ۱۲:۰۲ ق.ظ ۴
5

 

رویاها از گذشته های دور حتی در کتابهای دینی هم مورد بحث و تفسیر قرار گرفته اند و تعابیر متفاوتی از آنها شده و ملتهای مختلف دنیا همچنان درمورد رویا بینی اظهار نظر کرده اند و هرکدام تعاریفی از آن ارائه داده اند.

رویا, نمایش و تجلی ضمیر باطن انسان است و دقیقا به همین دلیل کاملا شخصی و فردی می باشد.

تمام افراد روی کره زمین و حتی حیوانات, خواب می بینند.

یک سوم عمر موجودات زنده در خواب می گذرد و در زمان خوابیدن, زندگی رویایی به نسبت بسیار زیادی فعال می شود.

آزمایشگاههای علمی و مراکز دانشگاهی بسیاری در سراسر جهان به مطالعه و پژوهش در این باره مشغولند و درمورد پدیده خواب و رویا, تحقیق می کنند و نتایج شگفت انگیزی هم از پژوهشهایشان به دست آورده اند.

تردیدی نیست که بسیاری از رویاها, بازتاب و نتیجه تفکرات روزمره ما و واکنش وقایع و حوادثی هستند که در طول روز تجربه کرده و در ضمیر باطنمان نقش بسته اند.

ضمیر ناخودآگاه, هرچه را به آن بسپاریم در خودش نگه می دارد, سپس فعال و بارورش می سازد.

هیچ مانعی بر سرراه گشودن رویای قلبی شما وجود ندارد, مگر اینکه خودتان آن را خواسته و درنگ, تردید, یاس و ناامیدی را به درونتان راه داده باشید.

هیچ عاملی توان آن را ندارد که با نیروی شگفت انگیز درون و قدرت تعقل و تفکر نهفته در وجود شما به مقابله بپردازد و در مقابل آن قرار بگیرد.

بهترین زمان برای بهره گیری از نیروی ضمیر باطن یا همان قانون جذب, برای جواب گرفتن از ایده ها و دریافت الهامات, لحظات قبل از به خواب رفتن است. به این دلیل که در این دقایق, انسان آمادگی استراخت و آرامش جسم و روح را فراهم می آورد و تمامی تنشها را از خودش دور می کند تا بتواند به خواب آرام و عمیقی فرو برود.

در این لحظات است که تمرین های فرافکری تاثیرگذار هستند و پس از چندی جواب می دهند. باید با درونتان سخن بگویید و آنچه می خواهید را با ضمیر ناخودآگاهتان در میان بگذارید. این سخنان را با لحنی آرام و شمرده بیان کنید, اما با چنان ایمانی که مطمئن بشوید ضمیرتان پاسخ مناسب را خواهد داد و یاس و شکستی در کار نخواهد بود. مطمئن باشید که کائنات آنچه شما می خواهید را می شنود و در بهترین شرایط, جواب را مقابلتان قرار می دهد.

رویای هر فردی به خودش ارتباط دارد و نمادهایی که هرکس می بیند, اگر در خواب شخص دیگری ظاهر شوند, تعابیر و مفاهیم کاملا متفاوتی پیدا می کنند.

ضمیر ناخودآگاه هرفرد به شکل نمادهایی خاص با رویاهایش به گفتگو می نشیند. وقتی یک انسان به خواب رفته, ضمیر باطنش کاملا بیدار است و با هوشیاری فراوان به کارش ادامه می دهد.

همه انسانها می توانند راه حل مشکلاتشان را در رویاهایشان پیدا کنند.

 

کتاب اجرای راز قانون جذب در زندگی

آنتونی رابینز

 منبع سایت قانون جذب

(استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد)

 

برای آشنای با روشهای رویا بینی به این قسمت مراجعه کنید و اگر سوالی داشتید در این قسمت مطرج کنید.

۴ دیدگاه »

 1. کارن آذر ۱۸, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۸ ق.ظ - Reply

  باسلام
  ببخشید من نمیدونم ضمیر ناخودآگاه یعنی چی؟اگه میشه تورو خدا واضح برام توضیح بدید واقعا ممنونم از سایتتون

 2. علی آبان ۳۰, ۱۳۹۴ در ۵:۳۹ ب.ظ - Reply

  با سلام و سپاس فراوان از شما
  من چند وقته آرزوی خرید یک ماشین گرون قیمت دارم هر روز از قانون جذب استفاده میکنم و از تجسم خلاق استفاده میکنم. الان حدود ۶ ماهه که دارم بهش فکر میکنم و هر روز اون رو توی ذهنم تجسم میکنم و احساس میکنم که دارم بهش میرسم . به نظر خودم من در یک قدمی رسیدن به اون ماشین هستم ولی یک چیز مانع میشه . من چند وقت پیش خواب دیدم که اون ماشین رو بدست آوردم ولی همش ترس از این داشتم که نکنه ماشینم رو بدزدند ( واقعا حس ترس از دست دادن رو توی خواب داشتم) و درآخر ماشینم رو دزدیدند . این خواب رو که دیدم متوجه شدم مانعی که باعث میشه من به اون ماشین نرسم ترس از دست دادن اونه .
  خواستم ازتون سوال کنم مانع ذهنی من همینه ؟ آیا واقعا خواب دیدن بازتاب ضمیر ناخودآگاهه؟؟ اگه مشکل من همینه چه عبارت تاکیدی میتونه به من کمک کنه؟
  با تشکر فراوان از شما ( تو رو خدا جواب منو بدین)

  • سحر رضوی آذر ۳, ۱۳۹۴ در ۹:۲۸ ب.ظ - Reply

   سلام دوست عزیز, قطعا “ترس از دست دادن” یکی از موانع بزرگ موفقیت ما هستش و اینکه خودمون رو لایق بهترین ها نمی دونیم.
   تجسم خلاق از زندگی ایده آلتون قبل از خواب خیلی می تونه روی ضمیر ناخودآگاه تاثیر بذاره.

پاسخی بگذارید »

::. فارسی سازی توسط بیگ تم .::